Krájecí prkénko monogram

Code: 622
Brand: MHWood
91,04 € 75,24 € excl. VAT
Available for backorder
Delivery offer

Jedná se o ručně vyráběný originál.

  • materiál - mahagon, javor
  • povrchová úprava - olej a včelí vosk
  • rozměr 350x250mm, výška 30mm (možno jakýkoli jiný rozměr)

Detailed information

FREE DELIVERY
FREE DELIVERY
for orders over 100 €
GIFT
GIFT
for orders over 60 €
HANDMADE PRODUCTION
HANDMADE PRODUCTION
we use high-quality materials
MADE IN CZECH REPUBLIC
MADE IN CZECH REPUBLIC
by heart

Product detailed description

Jedná se o ručně vyráběný originál - vyrobeno v ČR. Intarzovaný obrázek nebo text a použité dřevo dle Vašeho přání.

  • materiál - mahagon, javor
  • povrchová úprava - olej a včelí vosk
  • rozměr 350x250mm, výška 30mm (možno jakýkoli jiný rozměr)

Možno vyrobit na zakázku jakýkoli rozměr, dřevo (i kombinace více druhů) a nabízíme možnost intarzovat do prkýnka nápis nebo obrázek dle Vašich požadavků. (Intarzie = vložení obrázku nebo textu vyrobeného z odlišně barevného dřeva, nemá naprosto žádný negativní vliv na funkčnost prkénka a vypadá úžasně!)

Prkénko je vytvořeno ručně z masivního dřeva techikou "end grain - čelního dřeva", tj v ploše nejsou dřevěná vlákna podélně, ale "v řezu". Tímto je zajištěna vynikající odolnost proti kroucení a změnám tvaru prkénka. Navíc tento způsob uložení dřeva zajistí, že Vaše nože zůstanou déle ostré než při použití klasických prkének, jelikož se netupí o tvrdá podélná dřevěná vlákna.

Při výrobě jsou použity výhradně přírodní materály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a určené pro styk s potravinami. Prkénka nejsou nijak barvena ani mořena, jedná se vždy o přirozenou barvu použitého dřeva. Máte tedy možnost získat ideální doplněk do kuchyně.

Prkénko je napuštěné přírodními oleji, aby nenasávalo vodu nebo šťávy z upravovaného masa a jiných potravin a tímto je zajištěno, že připravovaný pokrm "nenačichne" tím, co byl připravován minule. Naše napouštěcí oleje časem nežluknou (jako např. olivový, slunečnicový apod. ) a do pokrmu se tedy nedostává žádná pachuť.

Finální povrchová úprava je provedena kombinací přírodních olejů a pravého včelího vosku, což zajišťuje sametový vzhled a dokonale hladkou plochu. Prkénka jsou přirozeně antibakteriální a mnohem vhodnější než prkénka umělohmotná. Zároveň je zajištěna maximání voděvzdornost.

Po použit opláchněte teplou vodou - není určeno do myčky! Po 3-5ti umytích dopručujeme napustit olejem na dřevěná krájecí prkénka a ošetřit voskem, tak zajistíte dlouhou životnost prkénka. Nesmí přijít dlouhodobě do styku s vysokými teplotami (sušení na topení, podložka pod horký hrnec apod.) a vodou (odmáčení ve dřezu apod.).